poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Wyniki konkursu na kosmiczne jaja

Cześć!
Wybrani użytkownicy serwisu Facebook już to wiedzą, teraz ogłaszam oficjalnie na blogu. Konkurs na kosmiczną pisankę inspirowaną Metamorphosis Alpha wygrała Aleksandra Sontowska, z sąsiedniego bloga naked female giant. Brawo!

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:
 • Wolfgang Schwartzenatter
 • Ojciec Kanonik
 • Adam
 • Oel
Nadesłano 8 prac, prezentujących różne podejście do tematu oraz wykonane przez osoby w różnym wieku. Najmłodsza uczestniczka miała 3 lata. Jakby nie pomoc pozostałej trójki sędziów, miałbym wielki problem z wytypowaniem zwycięzcy. Ogromnie im w tym miejscu dziękuję!

Mapki oceniano według czterech kryteriów:
1/ pomysłowość lokacji
2/ estetyka wykonania mapy
3/ grywalność przedstawionego terenu
4/ użyteczność i ergonomia pracy pod kątem użycia na sesji

Każda pisanka mogła uzyskać maksymalnie 5 punktów w każdej z powyższych kategorii. Jak łatwo policzyć, łącznie maksymalna suma ocen dla każdej pracy wynosiła 80 punktów.


1. miejsce - pokład 14. w wykonaniu Aleksandry Sontowskiej
Łączna liczba punktów - 61/80
Nagroda - podręcznik do gry Metamorphosis Alpha wraz z przygodą solo Mordercza Mila

Zwycięska praca ujęła nas czytelnością przedstawienia rzeźby terenu, wyczuciem specyficznego klimatu gry oraz pomysłowymi opisami lokacji. Dokładny opis punktów umieszczonych na mapie nie był częścią zadania konkursowego, jednak w tym wypadku dodał pracy grywalności i przejrzystości. Siłą rzeczy zadziałał na plus. Do mapki dodano również dwie tabele, które potencjalnie mogą przydać się na sesji - i to niekoniecznie podczas zwiedzania zobrazowanego pokładu. Cały pakiet stanowi więc gotowy rdzeń materiału na przygodę. Nie wiem, jakie autorka ma plany wobec swojego dzieła, ale może po dodaniu jeszcze ze dwóch tabelek i opatrzeniu pracy w komentarz nie byłoby złym pomysłem opublikowanie jej na własnym blogu?


Wyróżnienie za estetykę mapy - pokład 4. namalowany przez PZ
Łączna liczba punktów - 41/80
Suma punktów za estetykę - 17/20
Nagroda - podręcznik do MA wraz z nicią Ariadny

Labirynt wpisany w owal pokładu 4. wygląda niesamowicie. Najlepsze jest to, że cały koncept przedstawionego terenu objawia się dopiero po półgodzinnym wpatrywaniu się w obrazek i osiągnięciu odpowiedniego poziomu percepcji. Niewiarygodne doświadczenie, polecam! 
Hipnotyczne właściwości mapy są głównym powodem, dla którego musieliście tak długo czekać na ogłoszenie wyników konkursu. Były pewne kłopoty z agresywnym bykoidem, ale w końcu udało się je przezwyciężyć... Wyróżnienie w kategorii wagowej do 35 kilogramów - pokład 3. namalowany przez Julka, lat 7, dodatkowo opracowany z pomocą rodzica.
Łączna liczba punktów - 39
Nagroda - przygoda solo Mordercza Mila oraz para raków

Mimo, że nagrodzona praca została wykonana przez dziecko, nie grające na co dzień w erpegi, zaskakuje pomysłowością i zrozumieniem roli mapy podczas przygodowej rozgrywki. Widać, że autor dysponuje ogromną wyobraźnią i podczas malowania planszy "widział" tworzony przez siebie świat. Godna pochwały jest też różnorodność typów terenu.

Gdyby ktoś chciał bardziej dokładnie przyjrzeć się ocenom poszczególnych mapek oraz obejrzeć wszystkie nadesłane prace, odsyłam do szczegółowej prezentacji wyników zamieszczonej pod tym linkiem. Jeszcze raz gratuluję laureatom!

*  *  *

Na Innych Światach na razie przycichnie. Cały czas coś skrobię, ale chwilowo nie mam jak przetestować nowych pomysłów. Stare materiały do Earthdawna czekają na gruntowną redakcję i to też trochę potrwa. Póki co, wszystkim czytelnikom życzę wesołych Świąt Wielkanocy i wielu kosmicznych wykluć!

2 komentarze:

 1. Dzięki za współsędziowanie! Wow, 4 pokład PZ w pomniejszeniu jest jeszcze lepszy. Nadaje się do RPGLSD a la 70's jak ulał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam jeszcze całą paczkę takich zawijasów od PZ, w różnych wersjach kolorystycznych. Niestety wpłynęły po zakończeniu konkursu. Jak dorwę jakiś dobry skaner, nie omieszkam podlinkować.

   Usuń