wtorek, 5 marca 2019

App.N: Moorcock na małym ekranie

Patrzcie, jaki news... (właściwie, to sprzed 2 tygodni). BBC Studios pracuje nad ekranizacją cyklu o Runestaffie Michaela Moorcocka. Nieźle, co?
Scenariusz pisze Steve Thompson (Sherlock, Dr Who). Produkcją zajmą się zaś Richard Stokes (Broadchurch, Torchwood) i John Yorke (Life on Mars). Reżysera, obsady, ani terminu jeszcze nie znam. Zekranizowane mają być ponoć wszystkie cztery książeczki serii. Ciekawe, co to z tego wyjdzie...


Ktoś czytał i podzieli się opinią? Ja to ostatnio chyba jeszcze w podstawówce... Niewiele pamiętam, ale na kolana mnie raczej wtedy nie rzuciło.

6 komentarzy:

 1. Właśnie czytam ostatni tom. Trochę męczące, sami bohaterowie łamiąc czwartą ścianę zauważają, że ciągle ktoś ich railroaduje i za dużo zbiegów okoliczności w ich przygodach. Dorian Hawkmoon nie jest najlepszym z szeregu Eternal Champions. Chociaż setting interesujący.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro dałeś radę przeczytać aż tyle, widocznie nie jest tak źle. :) W każdym razie - dodałeś mi odwagi. Jak to kiedyś czytałem, nie widziałem dużej różnicy jakościowej między poszczególnymi cyklami. No ale byłem małolat.

   Usuń
  2. Nie twierdzę, że jest źle, tylko bywa miejscami nieco męczące. To są niby tylko cztery krótkie tomy, które dobrze się czyta, ale czasem można odnieść wrażenie, że niektóre wydarzenia są dodane na siłę i tylko przedłużają historię, nie wnosząc do niej nic ciekawego (np. decyzja, żeby z Dnarku płynąć do Europy i późniejsze zawrócenie tej wyprawy), albo przewijają się w lekko przypudrowanej formie przez inne książki Moorcocka (np. Legion Świtu, który działa podobnie do Dłoni Kwlla z serii o Corumie, czy raczej odwrotnie, bo Corum był późniejszy).

   Musiałbym poczytać w oryginale, bo być może do mojego zmęczenia dokłada się również koślawe tłumaczenie (ni cholery nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak wyglądają walki).

   Usuń
 2. O, fajnie! Pierwsza książka fantasy, którą przeczytałem to Znikająca Wieża z cyklu o Elryku. Z Eternal Champions kiedyś najbardziej podobał mi się pierwszy tom trylogii o Corumie, ale teraz jak go sobie odświeżyłem, to stwierdziłem, że jest beznadziejny. Możliwe, że podobnie oceniałbym całą twórczość Moorecocka gdyby nie sentyment.

  - Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogliby raczej Elryka zekranizować, co nie? :) Chociaż, jeśli chodzi o erpegi, Hawkmoon interesuje mnie jednak bardziej, niż Stormbringer. Od tego ostatniego ostatnio boleśnie się odbiłem.

   Usuń
 3. Nie pamiętam za wiele z książek, bardzo chętnie oglądnąłbym ekranizacje tylko czy znajdą się jeszcze inni chętni.

  OdpowiedzUsuń