czwartek, 2 marca 2017

Nowe mapy Wardena i KONKURS

Hej!

Jak być może zauważyliście, w zakładce bloga pt. Metamorphosis Alpha pojawiły się nowe matryce heksagonalne. Dodałem wersję z numerami pól oraz wersję dla graczy, którzy nie zdają sobie sprawy z wielkości i rozmiarów ich "świata". Kwestię widoczności ścian kadłuba czy windy okrętowej zostawiam arbitrom.

17 szablonów z oznaczeniami pól możecie pobrać stąd >


Podkład dla niedowidzącego mappera dostępny jest tutaj >Ponadto, lekko poprawiłem stare szablony - pogrubiłem w nich linie i pozmieniałem kilka drobiazgów. Ostatnia wersja dostępna jest pod tym linkiem >

EDIT: a tutaj jeszcze jedna wersja, z mocno pogrubionymi liniami - jakby ktoś korzystał z kredek świecowych ;) Wykonana na specjalne życzenie Seji'ego.


Konkurs

Co prawda ostatnio Beamhit ogłosił swój konkurs, na podręczniki do MmA, ale może Was tam przerazić obecność silnej konkurencji. Chociażby ja sam zamierzam wziąć w nim udział i zdobyć pierwszą nagrodę! Ale nie ma tego złego. Jako, że - jak zakładam - wygram dzięki temu nadprogramowy egzemplarz gry, łaskawie mogę oddać swój własny.

Zasady konkursu:

  • Należy zaprojektować jeden dowolny pokład Wardena - czyli pomalować mapkę i opracować klucz.
  • Dobrze, jakby na mapie pojawiły się takie elementy, jak strefy radiacji, miejsca gdzie można znaleźć opaski kodowe oraz wejścia do "lochów" czy na inne pokłady.
  • Dodatkowe punkty będzie można zebrać także za tabelkę z losowymi przygodami, pasującą do przedstawionej wizji świata gry. Tabelka nie jest obligatoryjna. Zaproszenie do pomocy przy kolorowaniu mapki dziecka nie byłoby złym pomysłem.
  • Nie jest potrzebna znajomość systemu, ani zgodność z wizją twórcy gry. Warden od 300 lat dryfuje w przestrzeni kosmicznej po napotkaniu chmury tajemniczej radiacji. Wszystko w środku uległo zniszczeniu, zmutowało lub - w rzadkich wypadkach - przetrwało bez widocznych zmian i dostosowało się do nowych warunków. To wszystko, co musicie wiedzieć. Poza tym możecie podejść do sprawy tak kreatywnie, jak tylko macie ochotę.
  • Szablony do rysowania map podlinkowałem powyżej.
  • Technika wykonania plansz jest całkowicie dowolna. Przyjmuję skany w tiffie, jpegu i bmp, jak również pdfy i cdry.
  • Najciekawsze prace zostaną opublikowane na Innych Światach - chyba, że autor wyraźnie sobie tego nie będzie życzył.
  • Prace, opatrzone w dopisek WARDEN, należy nadsyłać na adres siedziby zarządu Innych Światów, tj. na: wujtruj@poczta.onet.pl. Termin nadsyłania prac: 30.03.2017. Wyniki ogłosimy w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu.


  Nagrodą jest podręcznik do gry, wraz z przygodą Mordercza Mila, wydany przez k6 trolli. Na stronie tytułowej mogę zamieścić dowolną dedykację, nieprzekraczającą limitu 99 znaków. Książka zostanie wysłana na mój koszt pocztą lub przekazana osobiście w Lublinie.


  Jeżeli ktoś z Was ma już swój egzemplarz Metamorhosis Alpha, zna się co nieco na sandboxie lub starej szkole RPG, a chciałby dołączyć do jury, proszę się zgłaszać w komentarzach, lub na podanego wyżej maila (skład jury i tak ogłoszę w komentarzach).

  Zwycięzcę konkursu wyłoni komisja sędziowska, złożona z czterech brodatych sandboxerów:
  1. Adam - redaktor bloga Konkwistadorzy Chałwy
  2. Jarl frå Oslo - redaktor bloga Inspiracje
  3. Wolfgang Schwartzenatter - redaktor bloga Fear and loathing in the Old World
  4. Oel - erpegowy powsinoga (sekretarz komisji)

  Jeszcze jedno - jeśli przybyliście tu z grupy PiP zagrajmy w RPG, a nie widzieliście jeszcze tego bloga, to witam serdecznie! I na odwrót - jeśli jesteście czytelnikami Innych Światów, a chcielibyście pogadać na Facebooku o erpegach, nie omieszkajcie sprawdzić:
  https://www.facebook.com/groups/panowie.panie.rpg/

  A zatem, Panie i Panowie, kredki w garść!
  Czas: start.

  17 komentarzy:

  1. Spieszę donieść, że skład jury uzupełnił Adam z konkurencyjnego bloga Konkwistadorzy Chałwy. Czekam na kolejnych odważnych refereesów.

   OdpowiedzUsuń
  2. Co znaczy "konkurencyjnego bloga"? Od początku piszesz o "konkurencyjności". Nie kumam. A nie boisz się, że ktoś od nas coś napisze i ma MA z palcem w d? ;) (gruuuby joke). Jutro gramy Key, ja i Robert, jak wylosuję mutanta z OD&D na kMilion, to Ci wyślę.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Key planuje może wrócić do blogowania? Pisał fantastyczne posty, brakuje mi ich.

    Usuń
   2. Takie żartobliwe słówko, żeby było inaczej. Nie dopatruj się głębi. Dyć gdzież mnie konkurować z takimi Konkwistadorami, czy tym bardziej Inspiracjami.

    A wysyłaj, wysyłaj. Tylko mapki, bo mutantów to do Beamhita.

    Usuń
   3. @Adam
    Wierz lub nie, jutro się we 3 leciusieńsko napierdolimy i podejmiemy decyzję czy Key zechce - tzn. czy będzie musiał ;)

    Usuń
   4. Jeśli "powrót Keya" ma zależeć od ilości spożytego alkoholu, to ja się mogę dorzucić. Gdzie mam przelać? ;)

    Usuń
  3. Super robota z obróbką map - bardzo fajne (to też serio).

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dzięki - czekam na "feedback" czy się do czegoś nadają. M.in. stąd konkurs.

    Usuń
  4. Im więcej ludzi będzie pisać o sandboxie/retrograch, tym więcej osób się tym zainteresuje i tym więcej osób będzie czytać nasze blogi. Vide OSR na Zachodzie. Działamy na zasadzie symbiozy ;)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Konkwistadorzy Chałwy to nie blog konkurencyjny tylko symbiotyczny.

    Miałem ochotę na moim blogu napisać, że na pewno wygram konkurs Oela i zorganizować własną konkurencję, w której nagrodą byłby wygrany przeze mnie podręcznik do MA.

    Usuń
   2. OSR, no właśnie :( [smutek dla nie kumatych]

    Usuń
   3. OSR wypluł mnóstwo takich sobie materiałów, ale kilka produktów naprawdę mi się podobało (jak Yoon-Suin czy reedycja Carcosy).

    Usuń
   4. Adam, OSR wypluł, jak to trafnie określiłeś, k6 fajnych rzeczy + Carcosa. Reszta jest milczeniem :)

    Usuń
  5. Gdybym miał więcej czasu, to bym się zgłosił do konkursu i go wygrał, a tak to zostaje zgłosić się do żiri. Oczywiście, jeśli się kwalifikuję. I jeśli jest jeszcze miejsce, historia rpg a'la polonais zna przypadki, kiedy w konkursie było więcej jurorów niż uczestników. Wymóg formalny posiadania egzemplarza MA spełniam.

   OdpowiedzUsuń
  6. Ja za Wolfgangiem. Zgłaszam się super sprawnie. Jestem w Judge?

   OdpowiedzUsuń
  7. @Wolf, Jarl
   Super, dzięki, dopisuję Was do listy Dziadziów. Ojcze, tylko podeślij mi proszę na maila jakiś kontakt, gdzie będę Ci mógł przesłać te tysiące nadesłanych prac :) Do Wolfganga już mam.

   OdpowiedzUsuń
  8. Dobra, skład sędziowski uważam za optymalny i wystarczający. Zamykam listę, bo zaraz nie będzie komu kolorować mapek. :)

   OdpowiedzUsuń