sobota, 3 grudnia 2016

Karty postaci do Metamorphosis Alpha

Dochodzą mnie słuchy, że samoloty z Polski na Biegun Północny aż uginają się od ciężaru listów z prośbami o podręcznik do Metamorphosis Alpha. Wydawnictwo co prawda na razie nie zadeklarowało terminu wypuszczenia gry na rynek, ale sądzę, że presja jest ogromna. No bo jak tu zawieść tysiące niewinnych, biednych dzieci, zwłaszcza tych, które z braku roztropności nie napisały próśb o prezenty alternatywne?

Póki co, k6 trolli nabrało wody w usta i linkuje tylko jakieś podejrzane mapki, nie wiadomo po co i na co. Chcemy podręcznika! Nie chcemy słyszeć argumentów, że podbiegunowe elfy zasuwają po nocach! Przecież tam noc i tak trwa już prawie całą dobę - to żadne wytłumaczenie. Zaraz się pewnie okaże, że któryś renifer okulał, czy coś.

No nic, wybaczcie, że się uniosłem, ale ode mnie z domu poszły 3 takie listy. Co ja powiem dzieciom, jak Trolle nie zdążą wydrukować? Znowu zacznę ściemniać, że nie ma Mikołaja? Już się na to nie nabierają. Tłumaczyłem, że premiera w tym roku mało prawdopodobna - ale co ja mogę?

Tymczasem, żeby jakoś rozładować napięcie związane z oczekiwaniem na wydanie podręcznika, zaprojektowałem kartę postaci. Z braku laku, muszę się na razie zadowolić samoróbką. Zawsze to jakieś zajęcie. A to wydrukuję karty, a to podpiszę segregatory, pomaluję mapki, odkurzę puste miejsce na półce... Jeśli też się tak denerwujecie, radzę Wam zrobić coś podobnego. Nie zastąpi to grania, ale nieco pomoże.


Aha, tak. Obiecana karta postaci:

https://drive.google.com/open?id=0B6NDJTYMZmmjMWZ4YnBKWl91QjA


Jak kto woli, przerobiłem też piękne karty do Gamma World, autorstwa R.D. Reeda (tylko cicho):


https://drive.google.com/open?id=0B6NDJTYMZmmjYXB4X1NFQTZnZFk

Podziękowania dla Jagmina i Seji'ego za uwagi i duchowe wsparcie.


Ogłoszenia parafialne.
1. W dalszym ciągu można głosować na obie ankiety. Przypominam, że w pierwszej z nich, dotyczącej Wielkiej Czwórki głosujemy na 4 zespoły, a w tej drugiej - na dowolną liczbę systemów. W razie, gdyby w sondzie "wielkoczwórkowej" nie było jakiejś ważnej dla Was firmy (wydającej swoje gry w latach 80.), głosy z komentarzy też będą zliczane.
2. Gdyby po domach zaczęli chodzić ludzie z wizytówkami na klacie, proponujący Wam moje karty postaci, wiedzcie, że to oszuści. Będę je rozprowadzał osobiście. Poznacie mnie po braku prawego oka i dwóch górnych jedynek. Żadnych wizytówek czy plakietek. Uwaga na psy, bo chodzę z naładowanym slug projectorem*!


*Seji - jak to tłumaczycie?

16 komentarzy:

 1. A slug projector został strzelbą. Były różne fikuśne tłumaczenia (nad jednym wciąż się zastanawiam), ale to najlepiej oddawało istotę rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, nawet nie wiedziałem, że mam taką potężną broń w rękach. Do tej pory używałem tego jako maczugi :)
   Teraz już wiem, dla czego ludzie tak hojnie rzucają "co łaska" za te karty.

   Usuń
  2. Się tak nie ciesz. Tam w opisie jest błąd i ustrojstwo nie strzela 20 pociskami na akcję, ale tylko dwoma. U nas będzie dobrze. ;)

   Usuń
  3. Na razie próbowałem tego tylko na tarczy łuczniczej. Uległa dezintegracji razem ze słomianką. Nie miałem jak policzyć dziurek, niestety.

   Usuń
 2. Jakby co, to na Kartmistrzu są już obie karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, dzięki. Jeszcze Ci nie wysyłałem, bo ciągle czekam na odpowiedź R.D. Reeda. ;) Wygląda na to, że facet zniknął z internetów. No ale nic to, niech zostanie. Jak mu się nie spodoba podróbka, to najwyżej zdejmiemy. Napiszę u Ciebie komentarz, kto jest autorem koncepcji wizualnej i zostawimy, jak jest. Chyba, że masz inny pogląd na sprawę.

   Usuń
  2. Ah, widzę, że sam napisałeś. No i git.

   Usuń
  3. Jeżeli mam możliwość ustalenia autora pierwowzoru to umieszczam takie informacje. Teraz dodatkowo można samemu zwrócić uwagę w komentarzu.

   Usuń
 3. Nie powiem, bardzo bym się ucieszył jakby podręcznik był gotowy jeszcze przed świętami. Dzięki za karty, na pewno się przydadzą, a tymczasem, w oczekiwaniu, wracam do czytania starych Dragonów z dodatkowymi materiałami do MA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się staramy, żeby chociaż PDF był. Myślę, że wszystko się wyjaśni do dwóch tygodni.

   Usuń
  2. @Wolfgang
   Podasz numery tych Dragonów?

   @Seji
   Tak już na serio: jesteście niezależnym wydawnictwem. Nie macie żadnego noża na gardle. Żeby zauważyć jakikolwiek "efekt Świąt" w sprzedaży musielibyście już mieć gotowy produkt i bombardować "rynek" informacjami o grudniowej premierze od pół roku. Zrobicie kiedy zrobicie, a wtedy wszyscy zainteresowani będą szczęśliwi... Luzik.

   Usuń
  3. @Seji

   Ja również nieco podpiżdżam, byłoby super, ale jak będzie po świętach, albo nawet w lutym to nic się nie stanie. I tak poczekam na papierową wersję.

   @Oel
   Od numeru czwartego w górę: 4, 5, 6 i 8, potem pojedyncze artykuły chyba też się czasem trafiały.

   Usuń
  4. Dzięki wielkie. Rozejrzę się.

   Usuń
  5. A jeszcze ciekawostka, w jednym z numerów Dragona jest reklama White Dwarfa, jako jeden z highlightów wskazane są materiały właśnie do MA.

   Usuń
  6. To już nawet nie "efekt świąt". Ja chcę się już tego pozbyć. ;) Dzięki za słowa wparcia. Już bliżej niż dalej.

   Usuń