poniedziałek, 8 maja 2017

Pochodzenie PC by Zenopus, BD&D

Cześć!
Przetłumaczyłem sobie ostatnio fajną 1-stronnicową tabelkę z pochodzeniem postaci, opracowaną przez Zenopusa. Akurat pasowała mi do kampanii. Od siebie dodałem tylko [rosnącą klasę pancerza], jako bonus dla użytkowników S&W White Box. Może się komuś przyda.

Przy okazji, polecam bloga http://zenopusarchives.blogspot.com!

https://drive.google.com/open?id=0B6NDJTYMZmmjVDlDSDlTWEFwMHM

6 komentarzy:

 1. Jak na moje obecne oczekiwania to wpływ mechaniczny pochodzenia jest zbyt duży, ale łatwo to zmodyfikować. Duży rozrzut wyników pasuje do konwencji pulp/weird.

  Techniczna uwaga - coś nie pykło z polskimi znakami w pliku i trudno się go czyta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie za reakcję,
   u mnie wyświetlało się normalnie i nie zauważyłem. Zamieniłem w krzywe i powinno być ok.

   Eskalacją crunchu na razie się nie przejmuję. W gołym WhiteBoxie jest go bardzo mało. Z resztą, życia postaci trwa tak krótko, że nawet te informacje nie zdążą trafić na kartę :)

   Usuń
 2. Git rzecz na jednostrzały, jakieś konwenty lub spotkania klubowe. Klasa, rzut na tą tabelę, ew. statsy i można robić od razu jakiś loszek albo bieganinę po pustyni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie taki mam tym razem pomysł na kampanię! :) Nie tworzę żadnego settingu, tylko wszystko wynika z przygód. Przygotowań tyle, co do lichego jednostrzału. Gródek na skraju ekumeny plus pięć lokacji przygodowych, rozrysowanych z góry (na razie skupiamy się na bieganiu po lochach). W momencie startu miałem tylko 3 nazwy: osada nazywa się Pióro, a czci się w niej dwóch bogów - Chtona i Automatona. Nawet nie wiem, jaka z tego wyjdzie konwencja. Tj, teraz już powoli zaczynam rozumieć, ale z początku nie miałem pojęcia :)
   Małe tabele to mój świadomy wybór. Ergonomia über Alles. Co sesja zmieniam rekordy.

   Usuń
 3. Bardzo fajne! Faktycznie trochę duże niektóre bonusy, ale na pewno postaci są dzięki temu barwniejsze i może być łatwiej wejść w taką rolę niż w "yyy no... zwykły wojownik". Lotnik, amazonka, tryton xD przydałby się jeszcze reptilianin, astronauta i botanik xD Zamiast zmieniać rekordy, można rozbudowywać tabelę (np. do d30, albo 2d20 i pokombinować z rozkładem prawdopodobieństwa). Fight on!

  PS Kiedy jakieś raporty? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy mi, żeby było wszystko na jednej stronie. Już jest czcionka 9. Raczej nie zrobię tego k30.

   Plan mam taki, że wezmę kilka podobnych gotowych tabelek, a na podstawie pierwszych wylosowanych wyników zorientuję się, jaki szykuje nam się klimat. Jeśli zaczną się losować syrenki, to zrobimy na ich temat jakąś historię i wrzucimy ich więcej do tabel. Jedyne, co od razu zmieniłem względem powyższego generatorka, to zastąpiłem jaskiniowca łowcą androidów. Reptilliona, astronautę i botanika już sobie zanotowałem, dzięki! :)

   Raportów nie będzie. Pisanie ich wymaga dużego zdyscyplinowania, a ostatnio ewidentnie mi go brakuje. Będę pisał coś o swoim graniu, ale raczej tematycznie, jak mi się nazbiera pomysłów albo użytecznych materiałów. Teraz szykuję tekst o tym, jak przygotowywałem się do kampanii. A raczej, jak tego nie robiłem - i co z tego wynikło.

   Usuń